A Neosys 22 éve foglalkozik egyéni vezetői és team coachinggal. Az elsők között kezdtük és Magyarországon a legtapasztaltabb coaching cégnek tartjuk magunkat.
Szakmai megközelítésünk ennek megfelelően kiforrott és a gyakorlat által visszaigazolt. Szeretjük, amit csinálunk, értünk hozzá és büszkék vagyunk a magyar üzleti élet kiváló vezetőivel és szakembereivel elért eredményeinkre.
A Team Coaching számunkra a legizgalmasabb szervezetfejlesztési módszer, mert hatékonyan ötvözi a céltudatos, strukturált, rendszerszemléletű gondolkodást és problémamegoldást a szabad, dinamikus, időnként kiszámíthatatlan helyzeteket teremtő „áramlással”.
A tematika összeállításánál célunk az volt, hogy a résztvevők ismerjék meg és sajátítsák el a szervezetfejlesztő szemléletű team coaching programok vezetésének alapjait, szerezzenek tapasztalatot a csoportdinamikai helyzetek kezeléséről, legyenek képesek tudatosan betölteni a team coach szerepet és felkészülten alkalmazni annak elemeit és eszközeit.
A képzési napok során esettanulmányok, saját élményű helyzetek, tanácsadói prezentációk, csoportdinamikai helyzetek, egyéni és csoportos reflexiók és tanácsadói visszajelzések biztosítják a többrétű, komplex tanulási élményt és a team coach szerepben való fejlődést.
A program felépítése követi a team coaching folyamat fázisait, az egyes képzési blokkokon lépésenként haladunk végig ezeken a fázisokon, megismerve azok jelentőségét, a team coach(ok) szerepét és feladatát, a dinamikai sajátosságokat és a felmerülő helyzetek lehetséges megoldási módját.
A tanulási folyamat fontos része a saját, valódi ügyfélnél megvalósított team coaching folyamat (gyakorlat), amelyet a képzést vezető tanácsadók szakmai szupervízióval és shadowing-gal kísérnek végig.
› szeretnének elsajátítani egy komplex, rendszerszemléletű és szervezetfejlesztési fókuszú team coaching koncepciót;
› szeretnék a csoportok vezetésével kapcsolatos módszertani és dinamikai ismeretüket bővíteni és az elsajátított szemléletmódot és eszköztárat azonnal a gyakorlatban is alkalmazni;
› fejleszteni kívánják eszköztárukat, szakmai kompetenciájukat vagy belső team folyamatok vezetőjeként kívánnak szerepet vállalni.
› egyéni coach végzettség és coaching vezetési tapasztalat, vagy
› csoportvezetési gyakorlat (workshop, belső tréning, szervezetfejlesztés), amely származhat tréneri, szervezetfejlesztő tanácsadói, belső tréneri, HR-es munkatársként, vagy szervezeti vezetőként szerzett tapasztalatból is.