Határozott elképzelésünk (és tapasztalatunk) van arról, hogy mire van szükség a professzionális team működéshez. Ez az elképzelés természetesen a szakmai hátterünkből és a filozófiánkból fakad: a teamen belüli emberi viszonyokra, az együttműködés minőségére fókuszál.
Világos, egyértelmű, motiváló célok és az ezek elérésére kötött valódi „szerződés” a team tagjai között – ezek szabnak irányt és adnak keretet a közös munkának.
Nyílt, transzparens, őszinte párbeszéd: lehetőség arra, hogy szabadon, félelem nélkül elmondhassuk a véleményünket és törekvés arra, hogy ezt konstruktív szándékkal tegyük – ezek teremtik meg a bizalom biztonságát és a kreativitás szabadságát.
A felmerülő nehézségek, problémák, konfliktusok nyílt megnevezése és feldolgozása lényegre törő, tudatos, fókuszált kommunikációval – hogy a team a legfontosabb közös témákra összpontosítsa és hatékonyan használja az erőforrásait.
Szándék az őszinte visszajelzések adására és fogadására – ezek tartják tisztán, egészségesen a team tagjai közötti viszonyokat.
Annak a megértése, elfogadása, hogy a team egysége, közös érdeke előbbre való az egyéni érdekeknél – mert a közösségért való elköteleződés képes megsokszorozni az egyéni erőfeszítéseket.
Azok a sikeres szervezetek, teamek, vezetők, akiktől és akikkel együttműködve sokat tanultunk, így dolgoznak. Team fejlesztő, team coaching programjainkban markánsan ezeket az értékeket, attitűdöket, viselkedésmódokat és megoldásokat képviseljük, alkalmazzuk, tanítjuk és segítünk gyakorolni, beépíteni a team kultúrájába.
Ahhoz, hogy ezt a meggyőződésünket összhangba tudjuk hozni a megbízóink igényeivel és adottságaival, keressük a jó „belépési pontot”. Azaz: igyekszünk mindezt úgy „lefordítani”, illeszteni a team aktuális működéséhez és céljaihoz, hogy a tanulás természetes, magától értetődő folyamattá váljon, amiben a teamet lépésről lépésre felszabadítja és egyre hatékonyabb működésre sarkallja a fejlődés, a valódi, minőségi együttműködés élménye.